K oblakům vzhlížíme

Režie: Martin Dušek
Originální název: K oblakům vzhlížíme
Země původu: Česká republika
Rok výroby: 2014
Stopáž: 66 min.
Barva: Barevný
Jazyk: čeština
Jazyk titulků: angličtina
Formát média: Blu-ray

Produkce: Kamila Zlatušková
Scénář: Josef Krajbich, Martin Dušek
Kamera: Lukáš Milota
Střih: Josef Krajbich
Zvuk: Petr Stuchlík, Štěpán Trčka
Hudba: Monika Midriaková

Melancholicky laděný portrét milovníka tuningové subkultury, který, pokud právě nesedí za volantem svého DIY vytuněného, postupně se rozpadajícího vozu, klopýtá životem odnikud nikam. Film sleduje pustou krajinu vztahů, jež hlavního hrdinu obklopuje, a dává ji do souvislosti s pustotou severních Čech, ve kterých se jeho příběh odehrává. Obě prázdnoty přitom dokáže alespoň na několik okamžiků zaplnit řev motoru – a není divu, že pro Ráďu tyto zvuky představují rajskou hudbu. Vyhraněněně observační forma snímku nezabraňuje režisérovi promlouvat jazykem plným metafor, které provokují diváky k zamyšlení právě tam, kde by to nejméně čekali: na parkovišti uprostřed burácejícího tuningového srazu.

DETAIL:
„Já nespím ve stanu nikdy. Protože na tuning srazu, když spíš ve stanu, tak ti to ráno zbouraj. Když jsem byl v tom klubu, tak mi zbořili stan a nacpali mi brambůrky do vejfuku. To mě nasralo docela.“


K oblakům vzhlížíme


Rezervace:
Film je ke zhlédnutí v prezenční videotéce CDF v Jihlavě. K rezervování místa ve videotéce je třeba být přihlášen, pokud nemáte uživatelský účet, je třeba se registrovat.
Filmy podle abecedy
...ABCČDĎEFGHCHIÍJKLMNOPRŘSŠTUÚVWYZŽ

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: