CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Anamaria Antoci

Anamaria Antoci
Anamaria Antoci studovala choreografii a kulturní management a v oblasti filmového průmyslu působí od roku 2012. První celovečerní film, na kterém spolupracovala, byl nezávislý snímek ILLEGITIMATE (2016, Berlinale Forum – cena C.I.C.A.E.) režiséra Adriana Sitaru, který jí vynesl cenu GOPO pro nejlepšího nováčka na poli rumunského filmového průmyslu. Její filmografie zahrnuje celou řadu krátkých, hraných i dokumentárních filmů, včetně nedávného snímku MALMKROG režiséra Cristiho Puiu, na němž pracovala jako delegovaná producentka a který se stal zahajovacím filmem v sekci Encounters na Berlinale 2020. V roce 2017 založila bukurešťskou produkční společnost Tangaj Production a v současné době zajišťuje finance pro nové filmy Andreje Ujică a Adriana Sitaru a zároveň připravuje své první seriálové drama. Anamaria je aktivní na evropském trhu, je členkou nejvýznamnějších producentských platforem (EAVE, EFP's Cannes Producers on the Move, ACE Producers, Emerging Producers, European Producers Club) a od roku 2016 rovněž zasedá v Evropské filmové akademii.

Výpis filmů autora

Naproti sobě

Naproti sobě

Andra Tarara / Rumunsko / 2020 / 74 min. 0 sec.

Režisérka společně se svým otcem berou do ruky kameru a vzájemně se natáčejí během rozhovorů o schizofrenii, vlastní minulosti či osobním pojetí štěstí. Film je osobní výpovědí dvou lidí, ovlivněných či poznamenaných duševní poruchou – otce, který s ní musí žít, a dcery, jež musela vyrůstat s nemocným a často nepřítomným otcem. Při natáčení se snaží o pochopení toho druhého a zároveň odhalují svá vnitřní traumata. Jedním z vedlejších témat je, jaké to je, léčit se s duševní poruchou v Rumunsku, neboť otec vyjadřuje frustraci ze způsobu, jakým je na něj a na jeho stav nahlíženo místním zdravotnictvím.Zdravice režisérky Andry Tarara:

Otčiny

Otčiny

Gabriel Babsi / Rumunsko, Maďarsko / 2020 / 73 min. 0 sec.

Uprchlická krize očima převaděče. Novodobá odysea lemovaná železničními náspy, pražci, tmou a atmosférou nebezpečí a mizející naděje. Cesta napříč kontinenty za mírem, svobodou a zdánlivým blahobytem přivedla Hervého do Evropy. Svou původní vlast, Pobřeží slonoviny, pohřbil pod traumatickými vzpomínkami z války. Novým domovem se stal vybydlený řecký byt, k němuž se gratis přidala nelegální existence a přítelkyně s potomkem. Pět let dlouhý pohled do života a svědomí člověka, jehož existence se neplánovaně ubírá směrem, kde je hranice mezi morálním a amorálním stejně rozostřená jako záběry razií vyděšeného režiséra.   „Co je morálka, když nemáte vůbec na výběr? Co je etické, když nemáte žádná práva? Můžeme být souzeni? A pokud ano, tak kým?“ G. BabsiZdravici režiséra můžete vidět ZDEQ&A s režisérem Gabrielem Babsi:

Realizováno za podpory:

Spolufinancováno EU
MPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme