07.12. Pohyby - za tajemstvím hlubinných procesů země

Promítání unikátního dokumentu následované debatou s jeho tvůrci a členy expedice.

Skupina čtyř českých geologů z Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR se již šestým rokem vydává za polární kruh. Zde, v nejjižnější zátoce Hornsund ostrova Západní Špicberky, pomocí speciálního přístroje monitorují pohyby země a mapují dosud neprozkoumaný terén, který byl v minulosti skryt hluboko pod ledem.
Na svou poslední expedici na arktický sever vědci přizvali také dva filmaře. Vzniklý snímek divákům nabídne důvěrný vhled do nitra české polární expedice a lidský pohled na badatele samotné. Postupně odkryje vše, co Josef, Honza, Filip a Miloš svým citlivým a trpělivým pozorováním přírody dokáží vyčíst nejen z terénu, ale i z těch nejmenších, neznatelných a doposud nepředvídatelných tektonických pohybů země. Na pozadí nádherné i drsné arktické přírody postupně odhalíme, jak zásadní informace o naší planetě nám může přinést skupina těchto čtyř českých výzkumníků.

Premiéra filmu proběhla na mezinárodním festivalu populárně-vědeckých filmů AFO 16. 4. 2016, kde snímek získal Zvláštní uznání poroty České soutěže.

Trailer ke zhlédnutí zde.

Neváhejte a vydejte se s námi až na konec světa!

Rezervaci na večer lze provést na této stránce, na emailu
cdf@c-d-f.cz nebo na telefonním čísle 774 101 686.
Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.

Vstupné: veřejnost - 60Kč; členové CDF - 40Kčzpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: