25.10. - 30.10. Jubilejní 20. MFDF Ji.hlava 2016

Do startu jubilejního dvacátého ročníku největší slavnosti dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě zbývá už jen několik dní. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je místem objevování nových tvůrců i neznámých filmů, místem rozostřujících se hranic mezi dokumentárním, hraným či experimentálním filmem. 

20. ročník MFDF Ji.hlava odstartuje na jihlavském Masarykově náměstí, kde bude již dva týdny před zahájením festivalu otevřena výstava přibližující festivalovou historii i fenomén dokumentárního filmu. Speciální sekce Ji.hlavský manifest vrátí na plátna kin ikonické filmy uvedené v Jihlavě od roku 1997, kdy festival vznikl.

Do Ji.hlavy zavítá americký experimentální filmař Bill Morrison, program představí ruskou filmovou avantgardu i průřez islandskou kinematografií včetně režisérské masterclass islandské legendy Fridrika Thora Fridrikssona. Na pozvání MFDF Ji.hlava přijede do Česka jako host Inspiračního fóra americký psycholog Philip Zimbardo. Díky spolupráci s Horáckým divadlem Jihlava rozšíří festival počet kinosálů na osm.

 

Festivalovou akreditaci si vyřídíte jednoduše ZDE. Pokud bydlíte v Jihlavě, využijte již nyní možnosti přijít si pro akreditaci k akreditační přepážce na Masarykově náměstí. Udělejte si nedělní procházku na výstavu ke 20 letům MFDF, zavzpomínejte s námi na historii Ji.hlavy a vyřiďte si u toho rovnou akreditaci bez front. Každý den od 9 do 17 hodin včetně víkendu.

Registrovaným členům CDF nabízíme 50% slevu z plné ceny festivalové akreditace (700 Kč).zpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: