30.10. Ji.hlava dětem - úterní program

Ji.hlava dětem je festivalem pro nejmladší návštěvníky MFDF Ji.hlava s vytříbenou nabídkou vzdělávacích, zábavných a kreativních aktivit, které mohou navštívit děti samy nebo v doprovodu rodičů. Veškerý program bude probíhat v jediné budově Oblastní galerie Vysočiny na Masarykově náměstí 24. Děti tak mohou po skončení jednoho programu navázat jinou aktivitou nebo si odpočinout při filmové projekci či v dětském koutku. A zatímco se budou vzdělávat i bavit při vlastním tvoření, můžete vy sami navštívit některou z dokumentárních festivalových projekcí. Až se s dětmi zastavíte v polední přestávce na oběd, dětský program pokračuje od 14.00 koktejlem dalších aktivit, zatímco vy si třeba můžete dát kávu v kavárně Paseka přímo v místě dění.

Ji.hlava dětem je zcela zdarma pro neakreditované i akreditované návštěvníky. Každé dítě, které bude mít zájem o jakoukoli část programu, obdrží festivalovou akreditaci zdarma. Na výtvarné dílny a workshopy je vzhledem k omezené kapacitě nutné se  zaregistrovat u vstupu do OGV na Masarykové náměstí 24.

Úterní program

 

Planeta Česko

9.30, sál

Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat! Fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás! Seznamte se s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte – divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi! Režie Marián Polák, Česká republika 2017, 81 min.

 

Vypravěčský workshop Popaměti

10.00-13.00, dílna 2
Vyprávět umí každé malé dítě, stačí jen trochu osvěžit paměť, rozžít obrazivost! Přijďte, zkusíme si společně vyprávět příběh o síle vzpomínky. Impulzem pro odšpuntování paměti může být obraz, vůně, barva, chuť, zvuk, věc …  Skrze příběhy můžeme lépe porozumět světu, sobě samým a sobě navzájem. Živé vyprávění příběhů je příležitost sdělit a sdílet vlastní zkušenost ve společenství a taky prostor pro fantazii a zábavu bez hranic.
Mrg. Michala Šíma Piskačová, Ph.D. je produkční, koordinátorka kulturně-společenských projektů, vypravěčka a  matka tří slečen. Žije v Českých Budějovicích, kde pracuje v Jihočeském divadle v Ateliéru 3D. Jejím velkým koníčkem je fenomén vypravěčství, o němž napsala knihu Vypravěčství jako případ současné slovesné tvorby.

 

Průběžná dílna ČT :D

9.00-17.00, kavárna

Průběžná dílna nabídne každý den možnost kreativního vyžití i těm, kteří se předem nepřihlásí na program workshopů nebo dílen. Umíte složit večerníčkovu čepici? Víte co je praxinoskop a jak ho použít? Nebo máte chuť si jenom něco vymalovat? V další dílně si děti vyzkouší základní principy animace a nahlédnou do bohatého světa animovaného filmu. Mohou vytvořit krátký animovaný útvar, navázat na předchozí animace a posunout dál postupně rozvíjený děj. V průběžných dílnách pak vznikne celek složený z mnoha částí. Jednotlivé úseky se svou animací si můžete odnést např. na flashdisku. Z důvodu limitované kapacity je pro jednu krátkou animaci vyhrazen omezený čas v souvislosti s vytížeností pracoviště :)

 

 

Ztracená kina jsou zpátky - ve fotoalbu!

10.00-12.00, dílna 1

Kam zmizela jihlavská kina? Zkusíme vracet stará kina zpátky na místa, která už na ně možná zapomněla. Obrázky a vzpomínky potom vložíme do vlastnoručně vyrobeného originálního fotoalba.
Mgr. Silvie Čermáková je animátorkou a lektorkou Muzea Vysočiny, kde vede výukové programy a přednášky pro školy i veřejnost. Realizuje krátkodobé výstavy a doprovodné programy. 


 

Večerníčky 

12.00-16:00, dílna 1

Na dobrou noc oblíbená pásma večerníčků: Staré NEJ, Nové NEJ, Pocta Zdeňku Smetanovi, Pocta Adolfu Bornovi, Voní to tu rybinou...

 

 

 

 

 

 

Kavárna na Pasece

9.00-17.00

Studené i teplé osvěžení pro malé i velké návštěvníky po celý den. Obložené housky, domácí limonády, káva, čaj i kakao z Gastromapy Lukáše Hejlíka - kavárna Paseka.zpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: