20.01. Dokumentarista Jan Špáta: Láska, kterou opouštím

Láska, kterou opouštím (1998)

Cyklus uvádíme poněkud netradičně posledním Špátovým snímkem z roku 1998. Sám režisér v něm bilancuje nad svou celoživotní tvorbou, vzpomíná na zkušenosti nejen z profesního života a snaží se přiblížit svůj přístupu k člověku nahlíženého skrze kameru. Snímek obsahuje ukázky z celé řady jeho děl, z nichž některé budete mít možnost vidět na dalších projekcích.

Co říká Jan Špáta o filmu Láska, kterou opouštím:

„Chtěl jsem ukázat některá místa ze svých filmů, kdy se otevřela nebesa a přišel zajímavý nápad. Někdy náhoda přinesla situaci nebo setkání s člověkem, se kterým se potkáme jednou za život. Nebo se něco díky dobré vnitřní i vnější životní konstelaci dokumentaristovi mimořádně podaří. Prostě jsem vyhledával lidské a filmařské perličky, které se divákovi často při jednom zhlédnutí zakutálí mimo jeho pozornost. Na ty jsem chtěl upozornit a o radost z nich se s divákem ještě jednou podělit. A taky jsem se pokoušel shrnout všechno, na co jsem v životě přišel a co mě jako člověka a filmaře zajímalo, vzrušovalo a přinášelo potěšení.“ (ceskatelevize.cz)

V průběhu ledna až dubna 2016 máte jedinečnou příležitost se v kině Dukla setkávat s tvorbou výjimečného českého kameramana a dokumentaristy Jana Špáty

Počínaje 20. lednem, vždy od 17:00 si jednou za čtyři týdny představíme některé snímky ze široké palety Špátových dokumentů v novém světle. Některé projekce budou podpořeny hosty z řad Špátových spolupracovníků či žáků, připraveni na diskuzi a otázky z publika.

 

Více o večerních cyklech ZDE.

 

Forma: projekce (I. a II. díl)

Délka: 120 minut

Start: 17:00 v kině Dukla

 

Těšíme se na vás!

 

Rezervace na jednotlivé večery lze provádět pouze na profilu konkrétní události nebo na emailu cdf@c-d-f.cz. Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.

 

Vstupné: veřejnost - 60Kč; členové CDF - 40Kčzpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: