19.04. Anatomie zločinu: Zločin jako vzpomínka

19:30 - 22:00

sál Edison kino Dukla Jihlava

V rámci cyklu večerních projekcí CDF s názvem "Anatomie zločinu" se podíváme jakým způsobem pracují s podsvětím různé druhy filmové a mediální tvorby.

Dubnové setkání nad zločinnými kauzami bude patřit dokumentárnímu úhlu pohledu. Uvidíme film Zákon Helena a naším hostem se stane režisérka filmu a herečka Petra Nesvačilová.

Do povědomí veřejnosti se dostala díky snímku Pusinky (2007), dále si zahrála například ve filmech Protektor (2009) a Já, Olga Hepnarová (2016) či v seriálech Doktor Martin (2015) a Já, Mattoni (2016). Druhou sezonu vystupuje v Divadle Ungelt.
Vystudovala dokumentaristiku na FAMU, během studií natočila filmy Opus č. 50 na motivy Milady Horákové (2009), Řekni, kde ti Němci jsou (2011) či Z Borotína až na Sněžku (2013).
Posledním jejím počinem je dokumentární gangsterka o podsvětí a největší zločinecké organizaci 90. let Zákon Helena (2016).

Po zhlédnutí tohoto kontroverzního dokumentu (zachycujícího policistku, která společně s kolegou usvědčila několik desítek lidí v kauze tzv. Berdychova gangu) nám autorka předá své zkušenosti i osobitý pohled na podsvětí.

Jak se točí osobní dokument o gangsterech? Jak probíhá kontaktování vězňů a mapování jednotlivých členů gangu? Co lze výpovědí, ve které nerozplétáme detektivní příběh, ale díváme se na odsouzené pachatele s odstupem doby, dosáhnout? A jaký dojem v autorce její zkušenost s podsvětím zanechala?

 

Těšíme se na Vás!

Režisérka o dokumentu řekla:
"Při práci na tomto filmu jsem si uvědomila, že je kolem nás svět, o kterém často nemáme vůbec ponětí a že je blíže, než si myslíme. Je kolem nás svět, struktura podsvětí, která má svá pravidla, své zákony, své dobro a zlo. A tato struktura je napojena až do těch nejvyšších míst jako je vláda."

 

Rezervaci na večer lze provést na této stránce, na emailu
cdf@c-d-f.cz nebo na telefonním čísle 774 101 686.
Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.

Vstupné: veřejnost - 60 Kč; členové CDF - 40 Kčzpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: