05.11. Zvuk a hudba ve filmu 1

Anotace cyklu

Absolventi kurzu získají základní orientaci v problematice zvuku a hudby ve spojení s pohyblivým obrazem. Budou schopni se kriticky zamyslet nad užíváním zvuku v dnešním světě prosyceném audiovizuálními podněty. Získají také povědomí o základních milnících dějin kinematografie a přelomových děl spojených s nevšedním využitím zvuku.

Teoretické i praktické poznatky využijí účastníci kurzu také v diskusích s hosty z řad filmových profesionálů, kteří zvuk a hudbu představí z rozdílných perspektiv svých profesí.

 

Lekce 1 - Obecný úvod 

První lekce začne obecnou charakteristikou a otázkami: Proč se zabýváme zvukem ve filmu? Jakým čelíme komplikacím? Vrátíme se stručně do historie, jak se disciplína zvuku ve filmu vyvíjela v důležitých historických meznících v průběhu 20. století a v návaznosti na vývoj kinematografie (srovnání s érou tzv. němé kinematografie). Budeme sledovat řadu filmových ukázek, v nichž odhalíme, jaké možnosti v sobě oblast zvuku ukrývá. Vysvětlíme si, co je to "Wilhelm Scream" a k čemu se váže, a jak jeho nasazení ve filmu interpretovat můžeme interpretovat. Posluchači budou také seznámeni se základními odbornými termíny a pojmy.

 

VSTUPNÉ:

studenti - 25 Kč

senioři - 30 Kč

veřejnost - 40 Kčback to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: