26.11. NOVÁ ÉRA Ivo Bystřičana / 20:00 / ONLINE
Host: Alexandra Alvarová

Čtvrtek 26. listopadu 2020, 20:00, akce proběhne online

Mechanismy dosavadního světa poodhalují čím dál více svých slabých stránek a dysfunkcí. Je zřejmé, že éra průmyslové modernity se definitivně nachýlila svému konci a vplouváme do jiné, pro kterou nemáme zastřešující pojmenování. Nevíme totiž, co bude jejím vůdčím principem. Nová éra nevzniká nezávisle na nás, ale jsme jejími spoluautory a spolutvůrci. Na cestě do budoucnosti spolu promýšlejme, jak bychom naše možnosti, kapacity, hodnoty a příležitosti mohli proměnit v jednotlivých oblastech a sektorech, jak na lokální, tak globální úrovni. Spolu s našimi hosty se budeme v jednotlivých rozhovorech zabývat tím, co, jak a proč proměnit na poli technologií, ekonomiky, životního prostředí, politiky, vztahů či vědy.

H.L.P., hlídací pes náš

Veřejnou službu čekáme i od komerčních médií. Očekáváme, že jejich novináři budou následovat tradiční hodnoty liberální demokratické společnosti. Ony to však nikdy nedělaly. Řídily a řídí se trhem. Jak jej proměnit námi samými?

Akce bude probíhat online přes službu Zoom.

Zde najdete návod, jak ji použít.

 Host: Alexandra Alvarová

Novinářka, publicistka a expertka v oblasti politického marketingu a veřejných vztahů. Napsala non-fiction dílo Průmysl lži, které představuje, nastiňuje a zkoumá základní východisko: „Rusko v roce 2013 využilo prezidentské volby v České republice jako zkušební proces k zdokonalení své hybridní agresi za účelem změny výsledku amerických prezidentských voleb v roce 2016.“

Ivo Bystřičan

Filmový dokumentarista zabývající se společenskými tématy současného světa. Věnuje se režii, scenáristice a dramaturgii. Věnuje se nezávislé tvorbě, spolupracuje s Českou televizí, lektoruje workshopy My Street Films. Je spolutvůrcem podcastové série Screenshot Inspiračního fóra a autorem projektu Ekostory.cz.

back to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: