28.05. NOVÁ ÉRA Ivo Bystřičana / 20:00 / ONLINE
Host: Martina Viktorie Kopecká

Čtvrtek 28. května 2020, 20:00, akce proběhne online

Mechanismy dosavadního světa poodhalují čím dál více svých slabých stránek a dysfunkcí. Je zřejmé, že éra průmyslové modernity se definitivně nachýlila svému konci a vplouváme do jiné, pro kterou nemáme zastřešující pojmenování. Nevíme totiž, co bude jejím vůdčím principem. Nová éra nevzniká nezávisle na nás, ale jsme jejími spoluautory a spolutvůrci. Na cestě do budoucnosti spolu promýšlejme, jak bychom naše možnosti, kapacity, hodnoty a příležitosti mohli proměnit v jednotlivých oblastech a sektorech, jak na lokální, tak globální úrovni. Spolu s našimi hosty se budeme v jednotlivých rozhovorech zabývat tím, co, jak a proč proměnit na poli technologií, ekonomiky, životního prostředí, politiky, vztahů či vědy.

Církev jako nejstarší korporát

Co kdybychom si libovolnou církev představili jako klasickou korporaci? Velmi drahé a impozantní reprezentativní prostory, jemné politikaření napříč hierarchií, snahu prostupovat stát a zároveň být státem ve státě, ubezpečování klientů, že skutečná spása je jen u nás a to snadno a rychle, vytříbený copywriting, public relations a reprezentativní zástupci, kteří mají pro klienta vždycky pochopení? Co je ale tím skutečným produktem? Jaký má být příští příběh církví coby zprostředkovatelů Boha? A kdo a jak jej v budoucnu může a bude potřebovat? Jak tuto potřebu dál reprodukovat, aby klientů neubývalo? Dnešní stav a proměna duchovní služby v podmínkách budoucnosti.

Akce bude probíhat online přes službu Zoom.

Zde najdete návod, jak ji použít.

 Host: Martina Viktorie Kopecká

je farářkou Církve československé husitské. Než se stala součástí církve, pracovala v nadnárodní korporaci. Této kariéry se nicméně vzdala, vystudovala teologii a psychologii v kombinaci se speciální pedagogikou. Devět let sloužila v církvi, z toho čtvrtým rokem působí jako duchovní v pražském kostele svatého Mikuláše. V roce 2013 byla zvolena zástupkyní do nejvyššího výboru Světové rady církví. Náboženská a církevní témata popularizuje také prostřednictvím svého blogu Deník farářky.

Ivo Bystřičan

Filmový dokumentarista zabývající se společenskými tématy současného světa. Věnuje se režii, scenáristice a dramaturgii. Věnuje se nezávislé tvorbě, spolupracuje s Českou televizí, lektoruje workshopy My Street Films. Je spolutvůrcem podcastové série Screenshot Inspiračního fóra a autorem projektu Ekostory.cz.

 

 

 

back to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: