29.04. Cukr blog

Cukr blog. Pondělí 29. dubna 2019, 19:00 Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brod

Zábavně natočený dokumentární thriller o zhoubném vlivu cukru na zdraví lidí i společnosti.

"Boj jedné matky proti cukrové mafii" je oficiální podtitul snímku, ve kterém česká dokumentaristka poukazuje na rizika a ohrožení skrytá ve sladké pochoutce. Ve spolupráci s americkými odborníky předkládá Andrea Culková mnoho pádných argumentů, nad kterými nelze mávnout rukou.

Sama se potýkala s diagnózou těhotenské cukrovky,  která ji donutila ze dne na den přestat konzumovat rafinovaný cukr. Stižena abstinenčními příznaky zjišťuje, jak obtížné je zbavit se této návykové látky a jak těžké je na trhu nalézt potraviny, které cukr neobsahují. 

Cukr je všude – od rohlíku, chleba, nejrůznějších polotovarů až k pivu, konzervované zelenině, slaným brambůrkům a uzenině, je v cigaretách, reklamě, v politice. 

Režisérka se investigativně pouští do zkoumání důsledků staleté konzumace cukru na jednotlivce a společnost. Zjišťuje, jak obrovskou moc tento prášek v historii měl a stále má. 

Lze to vůbec změnit? 

A jaká bude vaše cukrová cesta? 

 

Rezervaci lze provést přes m-centrum Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě na telefoním číslo 569 400 487 nebo na emailu mcentrum@kkvysociny.cz

Vstupné: 20 Kčback to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: