30.10. Filmová a televizní kritika s Martinem Svobodou v Havlíčkově Brodě

V rámci cyklu Biograf v knihovně představujeme ve spolupráci s Krajskou knihovnou Vysočiny živou diskuzi s žurnalistou a kritikem Martinem Svobodou

Druhým hostem cyklu věnovaného Filmové a televizní kritice bude stálý spolupracovník Aktuálně.cz Martin Svoboda, autor svěžích filmových glos, recenzí i reportáží, jejichž prostřednictvím lze nahlédnout přímo do procesu a kontextu natáčení připravovaných filmových děl. Svůj pohled však společně s ním zaměříme také na televizní seriálovou a dokumentární tvorbu, které se ve svých recenzích pravidelně věnuje. Jak si stojí Česká televize v očích mladého kritika? A jak na tom je ve srovnání se světem? A co by nám divákům nemělo uniknout? Přijďte se ptát s námi.

 

Moderované rozhovory se zajímavými profesionály a odborníky na danou tematiku. Přednášku či rozhovor doplňují projekce filmů nebo řada ilustračních filmových ukázek. Besedy s významnými hosty na poli filmové a televizní kritiky. Během prvního večera nám svá východiska a styl práce filmového kritika přiblíží Kamil Fila, při druhém pokračování přijede Martin Svoboda. 

30. října 2017 od 19.00
m-centrum Krajské knihovny Vysočiny
Havlíčkovo náměstí 87, Havlíčkův Brod

kontakt: 569 400 495, wasserbauerova(a)kkvysociny.czback to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: