21.06. Mňága - Happy End s fotografem Davidem Macháčkem

19:30 - 21:30

sál Edison kino Dukla Jihlava

V rámci posledního předprázdninového večerního setkání CDF zhlédneme dnes již kultovní snímek o kapele Mňága a Žďorp Mňága - Happy End (1996) a u příležitosti vydání jejich nového alba Třínohý pes se setkáme s dvorním fotografem a dlouholetým přítelem Petra Fialy Davidem Macháčkem.

Kapela se začala formovat na jaře 1983 ve Valašském Meziříčí kolem kytaristy Petra Fialy. Skupina vystupující pod nynějším názvem od června 1987 natočila první gramodesku nazvanou Made in Valmez v roce 1991 a zanedlouho poté se definitivně zprofesionalizovala a dodnes zůstává živoucí legendou českého alternativního rocku.

Režisér Petr Zelenka se v polovině devadesátých let, kdy už měl za sebou krátkometrážní mystifikační (ne)dokument Visací zámek 1982-2007, rozhodl natočit svůj celovečerní debut, který byl označován jako "hraný film o vzniku a zániku uměle vytvořené rockové kapely" právě s kapelou Mňága a Žďorp. Vzniklý snímek, původně zamýšlený pouze jako televizní, byl nakonec uveden i v kinech. Sám tvůrce filmu jej svého času označil za svůj patrně nejoblíbenější filmový počin.

David Macháček poznamenal: "Písničky Mňágy si lidi už třicet let pobrukují možná proto, že si je mohou sami prožívat a fyzicky se jimi procházet a osahávat si je. Jsou jednoduché a stejné všude... Najít se v textech Mňágy není vůbec složité, přesně trefují to, co si každý občas říká sám pro sebe."

 

Těšíme se na vás!

A já si marně vzpomínám na to, co jsem kdysi chtěl,

možná nic tak zvláštního, ale tohle teda ne.

/Ve 4 ráno/


Rezervaci na večer lze provést na této stránce, na emailu
cdf@c-d-f.cz nebo na telefonním čísle 774 101 686.
Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.

Vstupné: veřejnost - 60 Kč; členové CDF - 40 Kčback to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: