17.05. Anatomie zločinu: Sehraná iluze skutečnosti

19:30 - 21:30

sál Edison kino Dukla Jihlava

V rámci cyklu večerních projekcí CDF s názvem "Anatomie zločinu" se podíváme jakým způsobem pracují s podsvětím různé druhy filmové a mediální tvorby.

Květnové setkání nad zločinnými kauzami bude patřit filmovému úhlu pohledu. Zaměříme se na seriál Expozitura, který mimo jiné čerpal ze skutečných událostí kolem Berdychova gangu. Naším hostem se stane režisér seriálu Petr Kotek.

Obor režie dokumentární tvorby vystudoval na FAMU v letech 1985 - 1991. Známým se stal především zrežírováním filmu Záhada hlavolamu (1993). K dílu spisovatele Jaroslava Foglara se ve své dokumentární tvorbě vrací opakovaně (GENUS (1995) a Hlavolam jménem Jaroslav Foglar (2003)).
Je blízký spolupracovníkem Janka Kroupy, s nímž v současné době připravuje sérii dokudramat o reálných zločinech, jejichž ukázky během našeho setkání zhlédneme. 

Jak vznikal seriál Expozitura? Jak se skutečnost promítá do fantazie hraného seriálu? A jak fikce proniká do skutečnosti? Tvoří se hranými filmy o zločinu pomníky zločinců? Co je zajímavého na sérii dokudramat o zločinu, na níž Petr Kotek spolu s Jankem Kroupou pracují?

Přijďte se o zločinu a jeho ztvárnění dozvědět ještě více!


Těšíme se na Vás!

 

 

Rezervaci na večer lze provést na této stránce, na emailu
cdf@c-d-f.cz nebo na telefonním čísle 774 101 686.
Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.

Vstupné: veřejnost - 60 Kč; členové CDF - 40 Kčback to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: