23.08. Živé kino: Češi proti Čechům

Živé kino již tradičně předznamená blížící se 20. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů.
Na konci srpna proběhne na netradičních místech v Jihlavě celkem pět projekcí významných českých dokumentů uplynulého roku.

Projekce začínají vždy ve 20:30.
Vstupné je zdarma.
Všech projekcí se zúčastní jejich autoři. 

Více informací najdete na www.zivekino.cz.

Projekce deníkového snímku Češi proti Čechům se uskuteční na hřišti u Mahlerova pensionu “Na hradbách”. Režisér Tomáš Kratochvíl nás nechá nahlédnout do svého osmiměsíčního soužití s Romy v sociálně vyloučené lokalitě na okraji Ústí nad Labem.

Anotace filmu

Filmová reportáž s prvky osobního deníku se zaměřuje na xenofobii v české společnosti a aktivizmus proti neonacistickým demonstracím, ale i na autorovu osobní zkušenost života ve vyloučené romské komunitě. Většinu scén natočil režisér sám. Bezprostředně působící záběry prokládá svými komentáři mimo obraz, hudba pouze v několika málo scénách podporuje dramatické vyznění. Svými přímočarými otázkami se režisér snaží demaskovat rasistické argumenty nejen samotných účastníků protiromských pochodů, ale i mnoha běžných občanů.


Těšíme se na viděnou!

 

„Já bych tam hodila granát mezi ně.“ „Mezi koho?“ „Mezi cikány. Protože se rodijou jak myši.“ „Je potřeba je zabít?“ „Je. Víte, co měl zrobit Hitler? Židy nechat a cikány postřílet. Je jich moc.“back to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: