15.04. Dopolední filmová škola

Lekce proběhne ve dvou blocích oddělených přestávkou.

BLOK 1 - ZPRAVODAJSTVÍ A PUBLICISTIKA

8:00 - 10:00

První lekcí nás provede přední český publicista, lektor a pedagog David Macháček, který je jedním z Reportérů ČT a držitelem ocenění Nejlepší audiovizuální reportáž roku 2014.
Budeme se soustředit na zpravodajství, publicistiku a jejich zákonitosti.
Dozvíme se, jak se tato dvě odvětví liší, co jsou to zpravodajské hodnoty, jakou roli sehrává osobní hledisko autora,... A následně se zamyslíme, zda je vůbec možné přiblížit světové události všem stejně.

 

BLOK 2 - TVOJE SLZA, MŮJ DÉŠŤ

10:15 - 12:00

Druhý blok bude patřit autorskému dokumentu Evy Lustigové Tvoje slza, můj déšť, která po dobu pěti let zaznamenávala vzájemná setkání a osobní rozhovory se svým otcem Arnoštem Lustigem (1926 - 2011). Známý český spisovatel vzpomínal se svým pověstným smyslem pro humor na bezstarostné dětství přerušené nacistickou okupací, hrůzy pobytu v koncentračním táboře, na počátky své spisovatelské dráhy, pobyt v Izraeli a USA či na celoživotní přátelství s Otou Pavlem.
Film není tradičně sestaveným portrétem slavného spisovatele, chronologicky přibližujícím jeho životní dráhu, ale spíše volně poskládaným a velmi živě podaným snímkem o člověku s neutuchající láskou k životu.

 

 

 

 

VSTUPNÉ:

studenti - 25 Kč

senioři - 30 Kč

veřejnost - 40 Kčback to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: