12.11. Zvuk a hudba ve filmu 2

Anotace cyklu

Absolventi kurzu získají základní orientaci v problematice zvuku a hudby ve spojení s pohyblivým obrazem. Budou schopni se kriticky zamyslet nad užíváním zvuku v dnešním světě prosyceném audiovizuálními podněty. Získají také povědomí o základních milnících dějin kinematografie a přelomových dílech spojených s nevšedním využitím zvuku.

Teoretické i praktické poznatky využijí účastníci kurzu také v diskuzích s hosty z řad filmových profesionálů, kteří zvuk a hudbu představí z rozdílných perspektiv svých profesí.

Forma 

Soubor 4 lekcí po 120 minutách naplněných projekcemi filmů, ukázkami zvukařské praxe a diskuzemi s hosty poskytuje základní vhled do neskutečně širokého oboru filmového zvuku a filmové hudby. Představíme si některé technické, terminologické i profesní základy. První přednáška s ukázkami je lektorským úvodem, v dalších lekcích cyklu vystupují v moderované diskuzi hosté a jejich díla. 

 

Lekce 2 - Přístup a očekávání režiséra

Hodina pojatá jako živá diskuze s hostem o tom, jak přistupuje režisér při tvorbě filmu ke zvuku a filmové hudbě. Jsou nějaká omezení v užívání zvuku v dokumentu ve srovnání s hraným filmem? Jak probíhá režisérská práce se zvukem ve fázi natáčení a jak ve fázi postprodukce? Jak režisér o filmovém zvuku a hudbě uvažuje? Hodí se vůbec hudba k dokumentárnímu filmu? V rámci lekce si promítneme film Dál nic (2014) – dokument o nedokončené stavbě dálnice přes kopce Českého středohoří.

 

 

VSTUPNÉ:

studenti - 25 Kč

senioři - 30 Kč

veřejnost - 40 Kčback to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: