Příběh lesa

OBSAH 

Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány natočili Jacques Perrin a Jacques Cluzaud Příběh lesa. Ne tropického pralesa s exotickou zvěří, ale toho nám dobře známého lesa, který máme za humny a který pulsuje překvapivě bohatým životem. Tou nejmodernější technikou natáčeli tvůrci čtyři roky na desítkách lokací po celé Evropě, dokonce žili v lese se sledovanými divokými zvířaty. Jen díky unikátním metodám natáčení dokážou autenticky převyprávět příběh lesa od doby ledové až po současnost a zachytit vzrušující koloběh života v něm, který ohromuje dospělé i dětské diváky.

PŘÍBĚH LESA

 * vhodné pro 1. i 2. stupeň ZŠ                       

 * délka: 97 minut

 * český dabing

 * vstupné: 50 Kč 

 

 

 

 

 

 

 

FORMÁT

Dokumentární film Příběh lesa nemá omezenou věkovou přístupnost. Zajímá i dospělé diváky, v rámci školy je však vhodný zejména pro žáky základních škol (1. i 2. stupeň).

Film využijete jako poměrně silný inspirační zdroj pro rozbor některých témat v těchto vzdělávacích oblastech Rámcového vzdělávacího programu ZŠ: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda, Zeměpis, Environmentální výchova a Filmová výchova.

ZDE naleznete ke stažení rozsáhlý metodický materiál pro pedagogy a pracovní listy.

O FILMU

"Každý z nás viděl působivé záběry divokých zvířat v Africe. Ale víte, jak to vypadá uvnitř liščího doupěte? Běželi jste někdy sto metrů lesem spolu s divočákem a smečkou vlků? Stáli jste někdy dva metry od skotačícího kolouška? …Film nás uhranul tím víc, že nepopisuje vzdálenou realitu, ale tajemství, která jsou skryta kousek od nás, a přesto jsme je až doteď nepoznali."

Jan Noháč, AerofilmsRealizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: