Pidiobři 3D

OBSAH 

Ve snímku Pidiobři 3D nahlédnete na život čipmanka a křečka prériového zcela novou perspektivou. S pomocí kamer s vysokým počtem snímků za sekundu uvidíte dvouměsíčního čipmanka, jak se připravuje na svou první zimu, přičemž druhého protagonistu – křečka prériového – zase přistihnete ve chvíli, kdy opouští mateřskou noru a vydává se čelit nástrahám nehostinné pouště. 

Technologická specifikace ovšem není to jediné, co tenhle počin odlišuje od zbytku žánrové produkce. Stejně progresivní jsou i jeho formální aspekty a způsob vyprávění. Většina podobných filmů ilustruje na jedincích či skupinách zvířat životní styl celého druhu. V Pidiobrech se oproti tomu setkáte s dvěma ústředními postavami, jejichž zobrazení tento zaběhnutý rámec vyprávění překračuje – jejich životy jsou silně individualizovány.

PIDIOBŘI 3D

 * vhodné pro 1. i 2. stupeň ZŠ         

 * délka: 43 minut

 * český dabing

 * vstupné: 50 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

FORMÁT

Školní projekce v kinech jako rozvíjení témat v další výuce žáků základních škol – takový je cíl dokumentárního filmu Pidiobři 3D. Snímek nemá omezenou věkovou přístupnost. Zajímá i dospělé diváky, v rámci školy je však vhodný zejména pro žáky základních škol (1. i 2. stupeň).

O FILMU

„Pidiobři jsou božskou 3D orgií, ve které je každý detail dokonalý. BBC Earth dokázal neskutečně a poutavě, za pomocí zpomalených záběrů a 3D efektu, povyprávět život drobných hlodavců a jejich denních dobrodružství. Lábusův dabing navíc pobavil, takže za mě naprostá spokojenost."

komentář diváka na csfd.czRealizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: