Nebe a led

OBSAH 

Oscarový režisér Luc Jacquet (Putování tučňáků) ve svém novém celovečerním dokumentu popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse za polární kruh, které vedly až k objevení a popsání jevu, dnes dobře známého jako globální oteplování. Na příběhu odvážného vědce a jeho přelomového objevu ukazuje režisér, jaký dopad může mít chování člověka na budoucnost naší planety. 

 

NEBE A LED

 * vhodné pro 2. stupeň ZŠ         

 * délka: 89 minut

 * český dabing

 * vstupné: 50 Kč

 

 

 

 

 

FORMÁT

Školní projekce v kinech jako rozvíjení témat v další výuce žáků základních škol – takový je cíl dokumentárního filmu Nebe a led. Snímek nemá omezenou věkovou přístupnost. Zajímá i dospělé diváky, v rámci školy je však vhodný zejména pro žáky 2. stupně ZŠ.

Film využijete jako poměrně silný inspirační zdroj pro rozbor některých témat v těchto vzdělávacích oblastech Rámcového vzdělávacího programu ZŠ: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda nebo Environmentální výchova.

O FILMU

„Vždycky jsem miloval ledové řeky, laguny, vesnice na okraji pouště. Miloval jsem americké pralesy. Ale ze všeho nejvíc jsem, myslím, miloval Člověka a jeho schopnost překonávat sám sebe v extrémním podnebí. Jmenuji se Claude Lorius a je mi 82 let. Svůj život jsem zasvětil cestě za poznáním. Byl to výjimečný příběh vědy a oddaných mužů, kteří změnili běh lidských dějin.“ 

Claude Lorius, polárník a vědec

„Byl bych rád, kdyby filmy široké veřejnosti ukázaly, že věda je úžasné lidské a intelektuální dobrodružství. Že vás může přimět snít a uniknout každodenní dřině. Že se neobejde bez kreativních procesů stejně jako umění.“

Jerome Chapellaz, vědecký poradce filmuRealizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: