Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.
Vstupné: veřejnost - 65 Kč; členové CDF - 45 Kč

V měsíci LEDEN  se můžete těšit na program 

 

 

 

MUZIKÁL: ROZBOR ŽÁNRU S MARTINEM SVOBODOU.
STŘEDA 9. LEDNA 2019, 17:00, SÁL EDISON KINA DUKLA

Muzikál je spjatý především se zlatou érou Hollywoodu, během níž vládl jako zdroj té nejopulentnější, nejdokonalejší podívané. Muzikál, to byl film ve své nejvlastnější podobě. Návštěva jiného, lepšího světa, kde neexistují problémy ani chmury. Časy se změnily a velkolepý žánr ztratil svou prominenci i svou naivitu. Nezmizel ale nikdy. Občas se vrací jako připomínka starých dob v dobrém i zlém. Světem muzikálu dnů minulých i dnů budoucích nás provede filmový publicista Martin Svoboda.

 

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA.
STŘEDA 30. LEDNA 2019, 19:30 SÁL EDISON KINA DUKLA

Jak se ve své podstatě banální novinka stává mimořádnou zprávou? Jak distribuce informací ovlivňuje práci žurnalistů? Pohled na dva týmy novinářů, kteří očekávají, zda Miloš Zeman potvrdí kandidaturu v loňských prezidentských volbách. Jak se televizní a tištěné média připravují na možné scénáře a jak se zprávou naloží? Jedinečná sonda do práce kritizovaných tuzemských sdělovacích prostředků servírovaná k výročí posední volby prezidenta České Republiky. Večerem provede režisér Tomáš Bojar.Rezervaci lze provést na emailu cdf@c-d-f.cz, na telefonním čísle 774 101 686 nebo na facebooku CDF.

 

 

 

V měsíci ÚNOR se můžete těšit na program 

  • 06.02. PŘEMYSL MARTÍNEK: CESTA FILMU K DIVÁKOVI.
  • ​20.02. PAVLA HOLCOVÁ: ČESKÉ CENTRUM PRO INVESTIGATIVNÍ ŽURNALISTIKU.

 

 

 

PŘEMYSL MARTÍNEK: CESTA FILMU K DIVÁKOVI.
STŘEDA 6. ÚNORA 2019, 17:00, SÁL EDISON KINA DUKLA

Jak se mění filmové publikum v době digitální revoluce? Jak se dnes promují filmy a jakým způsobem jejich uvedení ovlivňuje jejich výrobu? Jaký je rozdíl mezi uměleckou českou produkcí a mainstreamem? Jaký je rozdíl mezi promováním filmů a dalších umění?

A co může udělat sám divák, aby posunul český film kupředu? Na tyto otázky se bude snažit odpověďět absolvent katedry filmové vědy Přemysl Martinek. Působil jako ředitel distribuční společnosti Artcam, byl hlavní dramaturg pražského Febiofestu a vedl Radu Státního fondu kinematografie. V současnosti pracuje pro jihlavský Diod, je uměleckým ředitelem bratislavského festivalu Febiofest a manažerem distribuce v produkční společnosti Bionaut, kde má na starosti právě práci s publikem.

 

PAVLA HOLCOVÁ: ČESKÉ CENTRUM PRO INVESTIGATIVNÍ ŽURNALISTIKU.
STŘEDA 20. ÚNORA 2019, 17:00, SÁL EDISON KINA DUKLA

Ndrangheta, Jano Kuciak, Panama Papers… česká a mezinárodní investigativní žurnalistika pohledem zakladatelky Českého centra pro investigativní žurnalistiku a blízké spolupracovnice zavražděného slovenského novináře Jano Kuciaka Pavly Holcové. Jak přežít své povolání?

 

 

Filmy podle abecedy
...ABCČDĎEFGHCHIÍJKLMNOPRŘSŠTUÚVWYZŽ

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
          
                                          

 

 Dále spolupracujeme s: