09.06. Zvuk a hudba ve filmu na Ceně Pavla Kouteckého v Praze

CDF se představí v Praze v rámci předávání Ceny Pavla Kouteckého v unikátním prostoru Továrna s lekcí Václava Flegla zabývající se zvukem a hudbou ve filmu!

Rozvrh lekcí

lekce jsou obsahově totožné
9:00 - 11:00
11:30 - 13:30

Anotace

Posluchači získají základní orientaci v problematice zvuku a hudby ve spojení s pohyblivým obrazem. Budou schopni se kriticky zamyslet nad užíváním zvuku v dnešním světě prosyceném audiovizuálními podněty.

Jaké charakteristické rysy má zvukařská práce? Náš host, profesionální zvukař, přiblíží úskalí zvukařské profese ve všech fázích natáčení filmu.

Na co se zvukař soustředí v procesu natáčení? A na čem pracuje během postprodukční fáze? Jak vypadá spolupráce zvukaře a režiséra? Jak se profese zvukaře váže k filmové hudbě? Užívají se i v dokumentárním filmu zvuky ze zvukové banky? Jaké množství mikrofonů je možné v rámci natáčení zapojit? Kolik zvuků může zvukař najednou namixovat?

Lektoři

Václav Flegl - filmový zvukař. Absolvent Katedry hudební vědy na FF UK a Katedry zvukové tvorby na FAMU. Pracoval na desítkách hraných i dokumentárních filmů (např. "Trafačka – Chrám svobody" Saši Dlouhého a Romana Vávry (2011), "Nic proti ničemu" Petra Marka (2011), "Vše pro dobro světa a Nošovic" Víta Klusáka (2010), "Český mír" Filipa Remundy a Víta Klusáka (2010), "Mamas & Papas" Alice Nellis (2010) či "Nebe, peklo" Davida Čálka (2009)).

Šimon Bauer - lektor, filmový a televizní teoretik. Absolvent oboru Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na FF MU v Brně. V současné době pokračuje v postgraduálním studiu na Katedře filmových studií UK. Od roku 2010 spolupracuje s MFDF Ji.hlava a od října 2014 řídí Centrum dokumentárního filmu.

 

Prozkoumejte s námi krajinu zvuku, která (možná) překvapivě otevírá cestu, jak lépe porozumět filmu jako takovému...

Těšíme se na vás!

 

 

Lekci rezervujte na e-mailu simon@c-d-f.cz

Vstupné

zdarmazpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: