17.06. Zvuk a hudba ve filmu 4

LEKCE 4 - FILMOVÁ HUDBA JAKO KONCEPTUÁLNÍ UMĚNÍ

11:00 - 13:00

Během závěrečné lekce čtyřdílného cyklu se posluchači dozví, jak je komponována hudba k filmům. V mnohých filmech je namísto původní hudby používána hudba sestříhaná z již hotových skladeb. Důvodem takového počínání je výrazné snížení nákladů.
V případě, že se však k celému kompozičnímu procesu přistupuje tvůrčím způsobem, lze již existující hudbu použít ve zcela nové hudební kompozici. Hudební struktury a fragmenty (často pouze přebrané z jiných skladeb) tak mohou být tvůrčím způsobem pozměněné a vrstvené na sebe s cílem dosáhnout obohacení původního celku či vytvoření nového, často překvapivě odlišného významu. Ten pak může být umístěn do zcela nových nejen hudebních, ale i kulturních kontextů.

Taje hudebního komponování nám odhalí hudební skladatel Michal Rataj, který se kromě hudby instrumentální a vokální věnuje především hudbě elektroakustické a zvukové kompozici. Od roku 2000 pracuje jako hudební režisér a producent Českého rozhlasu pro oblast radioartu a je členem mezinárodní producentské skupiny EBU Ars Acustica.

Vzdělávací lekce jsou v případě nenaplněné kapacity sálu přístupné široké veřejnosti.

 

Těšíme se na Vás!

 


VSTUPNÉ:

studenti - 25 Kč

senioři - 30 Kč

veřejnost - 40 Kčzpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: