13.04. Dokumentarista Jan Špáta: Cestopisy

17:00 - 19:00

Cestopisy se dlouhodobě těší velké divácké přízni. O jaké kvality jsou tedy bohatší, když je natáčí Jan Špáta? Některým stačí takové filmy zhlédnout, jiní budou hledat v chytrých knihách. Vkus, profesionalitu hraničící s genialitou a perfektně zvládnuté řemeslo by v nich ale měl najít každý. Naším hostem tentokrát bude producent Richard Němec, jehož firma Verbascum zrestaurovala výběr filmů Jana Špáty a vydala v roce 2009 na 4 DVD. 

Třetí večer věnovaný legendě českého dokumentu, preciznímu kameramanovi Janu Špátovi nás přizve na čtyři z jeho nespočetných cest po celém světě. Esteticky dokonalou kompozicí nás navnadí při zastávce v Irsku (Země sv. Patrika, 1967), pak přijde na řadu rej mexických svátků (Velikonoce v Mexiku, 1971). Aktuální téma uprchlíků zdokumentované před více jak třiceti lety na českém území v souvislosti s řeckou občanskou válkou mapuje osudy některých z nich (Druhý domov, 1983), a posledním krátkým snímkem bude poetický medailonek Československa (777 vteřin v Československu, 1992).

Přijďte se kochat nádhernou krajinou, promyšleným střihem a důmyslnými detaily!

Rezervace na jednotlivé večery lze provádět pouze na profilu konkrétní události nebo na emailu cdf@c-d-f.cz. Rezervace na události CDF nelze provádět přes rezervační systém Kina Dukla.

Vstupné: veřejnost - 60Kč; členové CDF - 40Kč

Těšíme se na vás!zpět na výpis

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
                                     

 

 Dále spolupracujeme s: