Cinepur 110/2017

Jazyk: česky
Rok vydání: 2017
Vydání: 1. vydání
Vydavatelství: Sdružení přátel Cinepuru
Počet stran: 80
CDF katalogizace: P Periodicals
Signatura: P/1403
Předmětová hesla: filmová kritika; Recenze; Televize; Filmová distribuce; filmové festivaly a přehlídky

Začátek března ukázal, že jistá míra paralýzy nepostihuje jen tuzemskou filmovou tvorbu - o čemž se dlouhodobě píše -, ale i tuzemské s kinematografií spojené instituce. Konkrétně cenu Český lev. Členové ČFTA rozdali nevídaným kobercovým náletem většinu cen historickému snímku Masaryk, pokusu o portrét československého velvyslance v Londýně během Mnichova. O tom, že je to rozhodnutí absurdní, nemá smysl se příliš rozepisovat, protože už o něm bylo napsáno dost.
Akademici provedli fantastického Copperfielda, když šmahem víceméně nechali zmizet českou produkci uplynulého roku. Velké dobové bijáky vpřed, ostatní není kinematografie. Co konkrétně ale přináší snímek Masaryk nového, podnětného, zajímavého - myšlenkově i filmařsky -, když už má štempl na výjimečnost? Nebo jakou hodnotu, řekněme estetickou či občanskou má, protože jde, koneckonců, o dílo, které reflektuje české dějiny a má tedy nějaké ambice přispívat k uvažování o nich i o "nás" jako o Češích?
Nejtristnějším momentem Českých lvů bylo vyhlášení kategorie nejlepší studentský film. Událo se jak z rychlovlaku, jakoby si na ni organizátoři vzpomněli jen z povinnosti. Upozorňování na mladé české tvůrce však bez významu není. Právě naopak. V Cinepuru sledujeme talenty české tvorby dlouhodobě.

Na sklonku loňského roku jsme otiskli na pokračování text Víta Janečka věnovaný FAMU. V minulém čísle vyšla reakce současného děkana školy Zdeňka Holého. A v tomto aktuálním dialog pokračuje odpovědí Víta Janečka.

 Cinepur 110/2017


Rezervace:
K rezervování knih je třeba být přihlášen, pokud nemáte uživatelský účet, je třeba se registrovat.
Knihy podle abecedy
...ABCČDEÉFGHCHIÍJKLMNOPRŘSŠTUÚVWXYZŽ

Realizováno za podpory:                                                                                                                                 
          
                                          

 

 Dále spolupracujeme s: