06.04. Dokumentárním filmem od zpravodajství ke hranému filmu 1

V rámci cyklu tří přednášek upřeme svou pozornost na způsoby, kterými lze ve světě filmu a médií formulovat výpovědi o událostech kolem nás.
Během jednotlivých setkání se budeme soustředit na různorodost práce s informacemi, kriticky se zamyslíme nad vnímáním obsahu jednotlivých sdělení. Za pomoci vybraných dokumentů, které nám poslouží jako můstek mezi světem filmu a světem médií, se zamyslíme nad tím, jak vnímat a rozumět reportážím a filmům.

Cyklus je vhodný pro začátečníky.

 

LEKCE 1 – HRANA SKUTEČNOSTI

9:00 - 10:30
13:00 - 14:30

V průběhu první lekce se zaměříme na nejasné hranice mezi hraným a dokumentárním filmem.
Zamyslíme se nad základními specifiky hraného filmu. A následně zauvažujeme nad tím, za jakých okolností a v jakých žánrech je využívají sami dokumentaristé.
Co dokumentu přináší využívání postupů hraného filmu? A co naopak přináší hranému filmu využívání postupů dokumentaristiky?

Tato a další propojená témata nám na první lekci cyklu zodpoví režisér Jan Bušta, jehož snímek Televise bude! (2014) shlédneme.
Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké byly začátky televizního vysílání? A jak se Česká republika postupně stala televizním národem?
Náš host se nad tím, co je televize a jaký je její vztah k dějinám, zamyslel velmi důkladně. A o vše, co zjistil, se s Vámi rád podělí.

 

Těšíme se na Vás!

 

 

VSTUPNÉ:

studenti - 25 Kč

senioři - 30 Kč

veřejnost - 40 Kčback to list

Supported by:                                                                                                                                 
                                     

 

 In Cooperation with: