Ava Library: Nejlepší dokumentární filmy ve vaší knihovně

Přijďte do Vaší knihovny na dokumentární film! 

Jihlavské Centrum dokumentárního filmu nabízí po celý následující rok až do června 2019 registrovaným čtenářům Městské knihovny Jihlava, Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě a Městské knihovny v Třebíči volně ke zhlédnutí přes dvacítku významných českých dokumentárních filmů. V každé knihovně se nachází po jedné videostanici se sluchátky, na kterých mohou jednotliví návštěvníci sledovat níže uvedené filmy, a to kdykoli v rámci otevírací doby knihovny.

V rámci mezinárodního projektu AVA Library, který propojuje filmové festivaly s knihovnami, budou počínaje 13. červnem 2018 ke zhlédnutí filmy režisérek Olgy Sommerové (Červená, Věra 68, Magický hlas rebelky), Heleny Třeštíkové (Strnadovi, Zkáza krásou), Věry Chytilové (Pátrání po Ester), Drahomíry Vihanové (Denně předstupuji před tvou tvář), Jany Počtové (Fragmenty P. K.) a režisérů Pavla Kouteckého (Občan Havel, Hledači pevného bodu, Pot a slzy Pražského jara "Opus 2"), Jana Špáty (Největší přání I. a II., Respice finem, Země Sv. Patricka), Miroslava Janka (Olga, Normální autistický film), Víta Klusáka a Filipa Remundy (Český sen) a Karla Vachka (Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid). Za pozornost stojí také snímek Jmenuji se Hladový bizon, který nabízíme jak v klasické české verzi, tak ve verzi s audiopopisem pro nevidomé.

Kudy kam?

Městská knihovna Jihlava 

Do jihlavské knihovny vede z Masarykova náměstí ulička Hluboká 1. Videostanice s filmy se nachází ve studovně pro dospělé ve 2. poschodí knihovny.

 

 

 

Krajská knihovna Vysočiny

Krajská knihovna Vysočiny sídlí na Havlíčkově náměstí 87 v Havlíčkově Brodě. Videostanici najdete v přízemí v m-centru.

 

 

Městská knihovna v Třebíči

Třebíčskou knihovnu najdete na Hasskově ulici 102/2. Videostanice je umístěna v zelené klubovně na oddělení pro dospělé čtenáře. To se nachází prvním patře hlavní budovy. Do klubovny se dostanete z úseku naučné literatury.

 

 

Centrum dokumentárního filmu

Partnerem projektu je jihlavské CDF, které se nachází v podkroví kina Dukla na Masarykově ulici 20. Zde si můžete rozšířit obzory nejen o další stovky dokumentárních filmů, ale i prozkoumat obsah naší knihovny nebo navštívit některou z našich vzdělávacích lekcí

 

 

      

 


 

 

 

 


 

 

Snímky do projektu vybírá a zajišťuje Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava a Centrum dokumentárního filmu. Do projektu AVA se zapojily filmové festivaly a knihovny v Německu, Finsku, Belgii, Irsku i Itálii. Projekt byl podpořený grantem z programu Kreativní Evropa: MEDIA.

Supported by:                                                                                                                                 
                    
                                          

In Cooperation with: